Kto je Marko Polo

DSC 0008a resize

Volám sa Milan, som manžel, otec dvoch detí a bývame v časti Slovenska, kde „nič“ nie je. Fenomén „lacné cestovanie“ som spoznal niekedy na prelome rokov 2015-2016. V tedy som náhodou objavil článok dievčiny, ktorá trekovala na Islande. Nešlo mi do hlavy, ako môže „mladá žaba“ cestovať po Islande a ja vtedy skoro štyridsaťročný starý cap, na to nemám a len snívam, ako navštívim Island. V tej dobe som vedel len toľko, že keď chcem niekam cestovať, musím si pozrieť ponuku cestovných kancelárii a zaplatiť zájazd. Netajím sa, čo znamená lacné cestovanie som sa naučil s pomocou Janky z Travelhacker.blog. Cestovať som chcel vždy, ale nikdy som netušil, že sa to dá aj lacno. Jej kniha mi otvorila oči a naučila ma, ako na to. Mimochodom, na Islande som už bol tri krát.

hot pot island scaled
Výhľad z horúceho jazierka na oceán a hory na Islande.

Odvtedy spoznávam svet a keďže som momentálne na voľnej nohe, rozhodol som, že sa s Vami podelím o skúsenosti a zážitky pri cestovaní pomocou cestovateľského blogu Marko Polo. Názov tohoto blogu mi vnukla moja bývala kolegyňa, ktorá komentovala moje cesty: „Milan, ty si ako Marko Polo……“ Preto tento názov a dúfam, že spolu so mnou budete objavovať nové destinácie a miesta, či už doma alebo vo svete.

Keď si človek založí rodinu, má manželku, deti, dom, na cestu okolo sveta veľmi veľa peňazí nezostane. V tomto blogu Vám ukážem, že aj pri tom všetkom sa to dá, ale hlavne budeme spolu objavovať nové destinácie.

Podarilo sa mi navštíviť Jordánsko, Izrael, Čínu, Island, Brazíliu, Indiu, Malajziu, Singapur, Peru a niektoré ďalšie, povedzme bežné destinácie v Európe. Pri svojich cestách som čo-to zažil a mal som potrebu zdielať informácie pre potreby ďalších cestovateľov. Hlavne také informácie, ktoré bežne v bedekroch nenájdete. Preto môžete nájsť na Travelhacker články, napríklad o Čínskom múre, Singapure, ako sa dostať z Izraela do Jordánska, ktoré som napísal ja. Publikovanie na iných stránkach mi už nestačí, chcem si to robiť po svojom a preto som sa rozhodol založiť vlastný cestovateľský blog.

Blogov o cestovaní je v dnešnej dobe už veľa. Na mojom blogu sa budem snažiť pridávať netradičné destinácie, alebo menej známe cesty a oblasti v daných destináciách. Pri plánovaní svojich ciest často nenachádzam potrebné informácie, poprípade informácie nie sú úplné alebo presné. Veľa ľudí dnes cestuje, ale len málo cestovateľov o tom aj píše. Preto sa na cestovateľskom blogu Marko Polo budem snažiť články formulovať ako cestopis a bedeker dokopy. Verím, že s Vašou pomocou sa mi to podarí.

Prajem príjemné čítanie.

Siedmy div sveta Tádž Mahál
Aj toto môžeš objaviť s Marko Polo

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.