Rodinný výlet do Legolandu

Legoland

Pred rokom sme využili ponuky lacných letov z Viedne do Billundu v Dánsku, domova Lego kociek. Nedávno znova boli v ponuke lacné lety smer Billund, ceny začínali na 11€. Tieto atraktívne nízke ceny Vám dávajú perfektnú príležitosť spraviť si s rodinou výlet do Legolandu a bude Vám na to stačiť len víkend. V tomto článku popíšem, ako si to viete zorganizovať aj sami. Nepíšem lacno, lebo Dánsko nie je lacná krajina, ale na niektorých veciach viete ušetriť. Poďme sa spolu pozrieť, ako na to.

letenky billund
Sledujte Tour De Svet Martina Hanzela a takáto akcia Vám neujde

Kedy letieť?

Predtým než unáhlene kúpite nejaké lacné letenky, overte si, kedy je Legoland otvorený. Na ich oficiálnej stránke nájdete, ktoré dni a mesiace je park v prevádzke. V zimných mesiacoch je štandardne uzatvorený. Park otvárajú koncom marca, začiatkom apríla a zatvárajú ho v novembri. Tento rok otvárajú 28 marca. Keď chcete navštíviť len Legoland, najvhodnejšie obdobie podľa mňa je na začiatku sezóny. Hlavne v tedy bývajú lacné letenky do Billundu, ako aj ubytovanie s vstup do Legolandu. Odporúčam priletieť do Billundu v piatok a návrat domov v nedeľu, takto ušetríte aj voľno z práce.

Ako sa dostať z letiska

V príletovej hale nájdete stánok s informáciami a tam Vám poradia, ktorý autobus ide momentálne do centra Billundu a odkial presne. Štandardne to bývajú autobusy číslo 44, 143, 166. Zastávka autobusov je pred príletovou halou. Platí sa v hotovosti 18 DNK na osobu vodičovi. Časy autobusov si môžete pozrieť aj cez tento link, cieľ cesty dajte Billund Centret.

Výlet do Legolandu
Mesto postavené z Lego kociek

Koľko stojí vstup do Legolandu?

Najlacnejší vstup býva počas prvého dňa v sezóne. Štandardne stojí lístok na mieste približne 53€. Keď si ho kúpite online, stojí 48€. Ale pri otvorení Legolandu býva akcia a vstup stojí 27€. Túto akciu sme využili aj my pred rokom. Čiže vstup pre štvorčlennú rodinu nás stál na jeden deň celkom 108€.

Akciova cena vstupeniek do Legolandu
Aktuálna akcia na 28 marca 2020

Čo sa dá v Legolande vidieť?

V prvom rade ide o Lego. Uvidíte neskutočné množstvo vecí postavený z Lega. Bude sa Vám rozum zastavovať, čo všetko sa dá postaviť. V druhom rade, je to zábavný park. Čiže čakajte vláčiky, loďky, strašidelné domy, kolotoče, kino, horské dráhy, akvárium, všetko s motívom Lego. Treba rátať, tak ako inde, aj tu je na niektoré atrakcie požadovaná minimálna výška osoby. V Legolande je to štandardne 1 meter, možno na horské dráhy to bolo viac. Park nie je nejako extra veľký, jeden deň na návštevu Vám bude v pohode stačiť. Užije si to tam celá rodina, nudiť sa určite nebudete.

Kde sa ubytovať?

Legoland má svoje hotely, kde môžete nájsť ubytovanie od 130€ na noc pre štvorčlennú rodinu. Alebo si môžete vyhľadať nejaký apartmán na Booking.com alebo Airbnb. Ceny začínajú na približne 80€ za noc pre štvrčlennú rodinu. Billund nie je veľké mesto, takže väčšina ubytovania sa nachádza maximálne 15 minút pešo od vchodu do Legolandu. Ak ešte nemáte účet na Airbnb, na tomto linku získate bonus 41€ pri svojom prvom ubytovaní. Ohľadne ubytovania, viac sa dočítate v článku Ako lacno cestovať.

Kde sa stravovať?

Základné potraviny nakúpite v obchode v centre Billundu. Ceny v obchode sú obdobné ako u nás. Vyriešite tým raňajky a kľudne aj večeru ak chcete. V Legolande je samozrejme možnosť sa normálne najesť. Nájdete tam od kávy, cez hod-dog po obedové menu všetko, tak ako v každom zábavnom parku. Ceny si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Legolandu, ale napríklad Burger menu stojí od 12€. V meste odporúčam podnik Mamas Pizzeria, leží neďaleko Lego House a v blízkosti je aj supermarket ABC Lavpris.

mamas picza
Chutné jedlo a super obsluha v Mamas Pizzeria

Výlet do Legolandu a čo ešte?

Za predpokladu, že priletíte v piatok, v sobotu budete celý deň v Legolande, v nedelu pred odletom doporučujem krátiť si čas v LEGO House. Vstupné pre štvorčlennú rodinu stojí približne 107€ pri kúpe lístka online cez oficiálnu stránku. Keď som nechápal čo všetko sa dá postaviť z Lega v Legolande, tu mi doslova padla sánka. To sa ani nedá opísať, to treba zažiť. Plus, tu si môžete skladať z Lega čo len chcete. Okrem už postavených objektov, je tu k dispozícii množstvo Lego kociek a Vaše deti sa tu môžu hrať aj celý deň. Pri odchode si nezabudnite vyzdvihnúť bezplatne svoju unikátnu kombináciu šiestich Lego kociek.

Záver

Návšteva Legolandu rozhodne nie je lacná záležistosť, ale určite sa oplatí vidieť. Kombináciou lacných leteniek a otvorenia sezóny môžete výrazne ušetriť. Bez stravy to štvorčlennú rodinu bude stáť približne 500€. K tomu treba pripočítať stravu a náklady na dopravu na letisko do Viedne, čo je už individuálne. Ako zábavný park rozhodne veľkosťou a cenou netromfne Energylandiu v Poľsku, ale vďaka Legu poskytuje unikátny zážitok a deti si prídu na svoje. Čo sa týka ceny stavebníc Lega v obchodoch v Billunde, nečakajte nejaké výrazne zľavy alebo niečo podobné. U nás tie stavebnice kúpite lacnejšie.

Dúfam, že Vám tento článok pomôže pri plánovaní Vašej návštevy Legolandu a môžete sa tešiť na ďalšie inšpiratívne články.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.